You are here
Home > 4x4 > SUV ulubionym typem samochodu Polek

SUV ulubionym typem samochodu Polek

Jak się okazuje, najbardziej pożądanym typem samochodu wśród polskich kobiet jest SUV lub auto sportowe, najmniej zaś kabriolet, samochody miejskie wybierane są przez nie bardzo niechętnie – wynika z sondażu przeprowadzonego przez ogólnopolską sieć motoryzacyjną ProfiAuto.pl. Na SUV-y zagłosowało aż 42% ankietowanych.

 

Maja Moska, ekspertka sieci ProfiAuto, nie jest zaskoczona pierwszym miejscem samochodów typu SUV w sondażu, jej bowiem zdaniem decydujące są tu ich gabaryty.

 

–  Wbrew powszechnej opinii my kobiety nie zwracamy uwagi tylko na kolor lakieru i design samochodu. Pragniemy auta idealnego, ekskluzywnego, bezpiecznego oraz rodzinnego. W potężnych SUV-ach czujemy się bezpieczne, siedzimy wysoko i mamy wszystko pod kontrolą – mówi ekspert. – Oczywiście nasze preferencje uzależnione są również od wieku i miejsca zamieszkania, inny samochód wybierze aktywna kobieta z miasta, a inny młoda mama – mówi ekspertka ProfiAuto. Dodaje, że z pewnością każda pani przy zakupie auta zwraca także baczną uwagę na pakowny bagażnik oraz komfort jazdy, jaki może zapewnić większy samochód.

 

Na korzyść SUV-ów przemawiają parametry związane z codziennym użytkowaniem samochodu. Do auta sportowego ciężko upchnąć dwójkę dzieci. Z kolei zaletą auta sportowego jest image, za pomocą takiego auta podobno się odmładzamy (choć może jedynie odmładzamy swój wizerunek). Z pewnością na podejście Polek do kwestii samochodu wpływa również fakt, że o ile do niedawna w Polsce nowością był drugi samochód w rodzinie, to dziś staje się on już standardem, a powoli rośnie udział trzeciego auta w gospodarstwie domowym.

 

– Także z tego powodu coraz więcej Polek zaczyna myśleć o samochodach w innych kategoriach niż jeszcze kilka lat temu. Względy praktyczne coraz częściej ustępują emocjom związanym z samochodem – uważa Michał Tochowicz z ProfiAuto. – Jeżeli mówimy o czystej ekonomii to samochód miejski zawsze będzie bezkonkurencyjny w konfrontacji ze sportowym i SUV-em. – Jednak także dla coraz większej liczby pań-kierowców, za kierownicą najważniejsze są odczucia i emocje związane z jazdą. Stąd będą one wybierały coś oryginalnego, wyróżniającego się ponad nudny, sztampowy samochód jakich mijamy codziennie setki na ulicach – mówi Michał Tochowicz.

 

Odpowiedzi na pytanie: Jakim autem najbardziej chciałabym jeździć na co dzień?

 

  • Dużym – typu SUV 42%
  • Szybkim, sportowym 32%
  • Małym miejskim 26%
  • Kabrioletem 0%

Dodaj komentarz

Top