You are here
Home > samochody > Fernando Alonso testuje nową Hondę NSX

Fernando Alonso testuje nową Hondę NSX

Mistrz świata formuły 1, Fernando Alonso, który jest obecnie kierowcą zespołu McLaren Honda, postanowił przetestować na torze nowy model Hondy – NSX. W ramach niezwykłego wydarzenia, zorganizowanego dla przedstawicieli mediów z Hiszpanii, Fernando Alonso wyjechał modelem NSX na historyczny tor Estoril (Lizbona), oferując dziennikarzom możliwość pokonania okrążenia u swego boku.

W trakcie konferencji prasowej, tuż po zakończeniu jazd, Fernando powiedział: „Podczas jazdy zaskoczyło mnie to, że samochód hamuje i prowadzi się podobnie do bolidu Formuły 1. Jazda Hondą NSX jest oczywiście bardziej przyjemna i komfortowa, ponieważ nie musisz cały czas ‘szukać’ przyczepności, jak w przypadku bolidu F1. To jak różnica pomiędzy rysunkiem artystycznym i technicznym.”

Spotkanie z mediami na torze Estoril miało wzruszający charakter, a wszystko ze względu na nawiązania do historii Ayrtona Senny, legendy Formuły 1, który na tym torze w 1985 roku wywalczył tu swoje pierwsze grand prix. Co więcej, w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku Ayrton był zaangażowany w prace rozwojowe nad modelem NSX pierwszej generacji. Tor Estoril był także świadkiem sukcesów, jakie odnosili inni kierowcy, startujący samochodami oraz motocyklami Hondy.

Źródłem niesamowitych osiągów NSX-a jest nowy, umieszczony wzdłużnie, podwójnie doładowany silnik V6 DOHC, współpracujący z 9-biegową, dwusprzęgłową przekładnią automatyczną (DCT). W samochodzie jest również dodatkowy silnik elektryczny napędu bezpośredniego – Direct Drive Motor, umieszczony z tyłu pomiędzy silnikiem benzynowym i skrzynią biegów, który zapewnia wsparcie podczas przyspieszania, hamowania oraz zmiany biegów. Dodatkowo przednie koła Hondy NSX są napędzane przez zespół dwóch silników elektrycznych o wysokiej mocy, które generują wysoki moment obrotowy już przy niskich obrotach. Łączna moc systemowa całego napędu wynosi 581 KM.

Honda NSX jest produkowana jedynie w Performance Manufacturing Center (PMC) w Marysville w stanie Ohio, gdzie zespół 100 wykwalifikowanych pracowników prowadzi prace związane z produkcją całego nadwozia, lakierowaniem i ostatecznym montażem.

Zamówienia na Hondę NSX w Europie są przyjmowane od kwietnia tego roku, zaś dostawy pierwszych samochodów do klientów rozpoczną się jesienią.

Dodaj komentarz

Top