You are here
Home > porady > Zgłoszenie zdarzenia na drodze

Zgłoszenie zdarzenia na drodze

Zgłoszenie zdarzenia na drodze do firmy assistance to nie taka prosta sprawa. Często jesteśmy pod wpływem stresu i nie potrafimy dokonać tego w należyty sposób. Najczęściej nie znamy podstawowych danych naszego samochodu, nie orientujemy się też w jakim miejscu nastąpiła awaria czy wypadek.
 
Oto kilka rad, w jaki sposób przygotować się do zgłoszenia zdarzenia:

 

  • Dowód rejestracyjny pojazdu należy zawsze mieć pod ręką. Przyjmujący zgłoszenie może poprosić o numer rejestracyjny pojazdu (pole A w dowodzie), numer nadwozia (pole E w dowodzie), datę pierwszej rejestracji (pole B) oraz datę kolejnych badań technicznych (data kolejnego badania wpisana jest nad pieczątką ostatniego wykonanego badania technicznego). Może być również konieczne podanie numeru polisy ubezpieczeniowej uprawniającej do korzystania z assistance. Należy także podać numer telefonu i w miarę możliwości nie blokować go innymi połączeniami.
  • Zanim skontaktujemy się z ubezpieczycielem, powinniśmy sprawdzić, gdzie dokładnie się znajdujemy. Jeśli zdarzenie nastąpiło w mieście, wówczas powinniśmy podać dokładny adres, czyli nazwę ulicy oraz jej numer. Natomiast poza terenem zabudowanym trzeba podać numer drogi lub nazwę autostrady, na której się znajduje pojazd, kierunek, w którym się poruszaliśmy i kilometr drogi, znajdujący się na słupku kilometrowym, stojącym przy drodze.

Nie należy zapominać, że na pomoc oczekujemy zawsze przy naszym pojeździe, a w przypadku konieczności odholowania go, trzeba obowiązkowo przekazać kluczyki i dowód rejestracyjny (holownik ma inaczej prawo odmówić interwencji, gdyż bez dokumentów pojazdu może zostać posądzony o jego kradzież).

Dodaj komentarz

Top